Kraft Yaşetturuz
Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

Hakkımızda

Pablo Bira, 2017 yılında Bodrumda Kraft bira üretimine başlayan genç ve dinamik bir firmadır. Pablo markası, kurucumuz Mustafa Yavaş’ın çok sevdiği ve adını ölümsüzleştirmek istediği köpeğinin isminden alınmıştır.

DAHA FAZLA

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon

0252 316 22 37

E-posta

info@pablobira.com

Adres

Konacık Mah. Gazi Mustafa Akça Sok. No:3/2 Bodrum/Muğla

, Gastronomi - Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

GASTRONOMİ

PABLO BİRA GASTRONOMİ

Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

Kraft bira ve yemek eşleşmesi gastronominin keyif veren enstrümanlarındandır. Eskiden sadece çerez ile sunulan biralar; kraft bira ile artık gurme restoranların menülerinde yer almaktadır. Hatta bazı restorantlar müşterilerin gastronomik deneyimlerini geliştirmek için kraft biranın çeşidine göre belirlenen özel yemekler ile tadım etkinlikleri düzenlemektedir.

PABLO DÜNYA SERİSİ

PABLO PILS
Alman Pilsneri türünde.
Açık altın renkli, berrak bir görünüm. Hafif gövdeli, maltın da arka planda hissedilebildiği, şerbetçiotundan gelen limon ve baharat notalarıyla zengin bir aroma.
Uyum: Taze peynirler, kabuklu deniz ürünleri, tavuk, limonlu cheesecake.

PABLO WEISS
Alman buğday birası türünde.
Altın renginde. Buğdaydaki yüksek proteinden daha fazla köpük, maya ve proteinler asılı kaldığı için bulutlu bir görünüm Mayadan kaynaklı muz, armut ve karanfil aromaları. Uyum: Keçi peyniri, klasik Alman yemekleri, muzlu pasta.

PABLO IPA
Amerikan Amber Ale türünde.
Bakır renginde. Fırınlanmış maltın verdiği hafif kavruk karamela karakteri, Amerikan şerbetçiotlarından gelen çiçeksi ve tropikal meyve aromaları. Dry hopping ile, yani soğuk demleme usulü şerbetçiotu eklemesiyle, aroma daha da güçlü bir şekilde öne çıkmıştır. Uyum: Kars gravyeri, fettuccine alfredo, ızgara etler, havuçlu tarçınlı kek.

PABLO STOUT
Oatmeal Stout türünde.
Siyah renkte. Çikolata ve kavrulmuş kahve aromaları. Zengin kavrulmuş malt karakteri ile tatlı bir bitiş. Uyum: Barbekü soslu etler, hamburgerler, vanilyalı, kahveli, çikolatalı kekler ve hafif tatlılar.

PABLO BODRUM SERİSİ
PABLO SATSUMA WIT %4.3
Belçika buğday birası türünde.
Açık sarı renkte, buğday ve yulaf içeren düşük gövdeli birasına Bodrum mandalinasının yerlilerin deyişiyle "satsuma" formundaki, yani daha olmamış, küçük, yeşil, misket limonuna benzer halindeki kabuğu ve taze kişniş tohumları eklenerek yapılır. Uyum: Yumuşak peynirler, ekşi salatalar, midye, narenciyeli kekler.