Kraft Yaşetturuz
Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

Hakkımızda

Pablo Bira, 2017 yılında Bodrumda Kraft bira üretimine başlayan genç ve dinamik bir firmadır. Pablo markası, kurucumuz Mustafa Yavaş’ın çok sevdiği ve adını ölümsüzleştirmek istediği köpeğinin isminden alınmıştır.

DAHA FAZLA

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon

0252 316 22 37

E-posta

info@pablobira.com

Adres

Konacık Mah. Gazi Mustafa Akça Sok. No:3/2 Bodrum/Muğla

, Sıkça Sorulan Sorular - Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

SIKÇA SORULAN SORULAR

PABLO BİRA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kraft Bira Nedir?

"Craft" zanaat anlamına gelmektedir, "craft beer" tabiri ise küçük ve bağımsız üreticiler tarafından geleneğe saygıyla tasarlanan el yapımı biralar için kullanılır.

Endüstriyel Bira ile Kraft Bira Arasındaki Fark Nedir?

Daha endüstriyel büyük biralara kıyasla kraft biralarda daha kaliteli hammaddeler daha cömert ve yaratıcı bir şekilde kullanılır, bira gastronomik değer taşıyan bir ürün haline getirilir.

Neden Filtrasyon ve Pastörizasyon Yapmıyoruz?

Filtrasyon yapmıyoruz, birayi en doğal haliyle sunuyoruz. Birayı filtreleyenler raf ömrünün uzaması için bu işlemi tadından feragat ederek uygular. Filtrelemeden sonra biranın gövdesi, köpüğü azalır, tada katkı veren proteinler, mayalar filtrede kalır. Biralarımızdaki berraklık soğukta bekletme yöntemiyle doğal olarak elde ediliyor. Şişenin dibindeki tortu normal, özellikle buğday biralarında bu tortunun biranın içine karıştırılması tercih ediliyor.
Pastörizasyon yapmıyoruz, herhangi bir ısıl işlem uygulamıyoruz. Bira yaşayan bir içecek, probiyotik açısından zengin. Mümkün olduğunca sıcakta bekletilmemeli, keza oda sıcaklığı ve üzeri içindeki mayanın aktive olmasına sebep oluyor, fazla gazlanma ve köpüğe yol açıyor. Köpük bardakta bir-iki parmak istediğimiz bir şey ama şampanya misali açılan bira istemediğimiz bir şey.

Kraft Biranın En Uygun Saklama Koşulu Nedir?

● Biranın en büyük iki düşmanı ışık ve oksijendir. Şerbetçiotu fotosensitif olduğu için birayı direkt güneş ışığından korumak gerekir, yoksa aromasını kaybeder. Biranın kapakla uzun süre temas etmemesi ve tortunun dipte birikmesi için biralar dik bir şekilde saklanmalıdır.

Kraft Bira Bozulur Mu?

Bira "bozulmaz", son kullanma tarihi değil tavsiye edilen tüketim tarihi vardır.

Neden 33 cl Şişeleri Tercih Ediyoruz?

Şişe boyutu olarak 33 cl tercih edilmekte keza 50 cl'lik sunumda bira sonlarına doğru çoğu tüketici için fazla ısınmakta ve daha az keyifli olmaktadır.

Kraft Birayı Nasıl İçmeli?

Bütün biralar bardakta servis edilmelidir, şişeden içerek aroma alınamaz, aroma olmadan da biranın keyfi ve tadı çok eksik kalır. 6-10°C arası sunulmalıdır,
Bira tadımdan önce bardakta hafifçe döndürülür. Üç kısa-bir uzun nefeslerle ya da bardağı burnun önünden geçirerek koklanır. Yudumlandıktan sonra burundan geri hava verilerek retronazal açıdan da aromalar hissedilir.

Kraft Bira Fiyatları Neden Endüstriyel Biralardan Daha Pahalı?

Kraft bira fiyatlarının nispeten daha fazla olmasının başlıca sebepleri daha değerli hammaddelerin daha yüksek oranlarda kullanılması, "kestirmesiz" biracılık yapılması ve biracılıktaki üretim hacmine bağlı ölçek ekonomisidir.