Kraft Yaşetturuz
, Üretim - Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

ÜRETİM

Küçük bir işletme olmamıza rağmen Japonya, birçok Avrupa ülkesi ve Kıbrıs a ihracat yapıp ülkemizi ve Bodrum markasını tanıtmaya çalışıyoruz.

Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz
Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz
Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz
Pablo Bira - Kraft Yaşetturuz

EZME

Her yolculuk gibi, demleme tek bir adımla başlar. Maltlı tahıl, ezme olarak bilinen bir işlemde sıcak su ile karıştırılır. Adından da anlaşılacağı gibi, kuru arpa, buğday ve/veya diğer tahıllar, sulu yulaf lapasına benzeyen yapışkan bir madde oluşturmak için suya karıştırılır.

DEMLEME

Bir sonraki aşama, katıları geride bırakmak ve sıvının bira olma yolculuğuna devam etmesine izin vermektir. Tahıl yatağının üstüne daha fazla su eklenir ve tatlı şekerli sıvıyı onunla birlikte taşıyarak süzülmesine izin verilir.

KAYNATMA

Su ısıtıcısı olarak bilinen şıra, burada bir saatten fazla bir süre boyunca şiddetli bir şekilde kaynar - tam olarak ne kadar süre bira stiline bağlıdır. Bu uzun süreli ısıtma, enzim aktivitesini ezme aşamasından durdurur, mayanın kullanabileceği şeker miktarını sabitler ve aynı zamanda mayayı sterilize eder.

/
/

FERMANTASYON

Kaynama bittiğinde, wort soğutulur ve daha sonra tekrar aktarılır. Bir sonraki adımda, ana iş on milyarlarca yardımcı tarafından yapılacağı için bira üreticisi ayaklarını uzatabilir; maya hazır ve ön plana çıkmayı bekliyor.